Lokalita

Hotel sa nachádza v centre mesta Rimavská Sobota, ktoré je zaujímavé svojou bohatou, vyše 700 – ročnou históriou a kultúrnymi pamiatkami.

Ponúkame Vám možnosti využívania voľného času v našom regióne, priamo v srdci Malohontu formou kultúrnych a športových aktivít v blízkom a vzdialenejšom okolí v okruhu 50 km. Pre vášnivých poľovníkov alebo rybárov vieme ponúknuť výber z množstva kvalitných revírov.

Rimavská Sobota

Rimavská Sobota

Zaujímavou je návšteva Gemersko-malohontského múzea, ktorého pýchou je múmia egyptskej ženy. Históriu župného mesta pripomína Župný dom.
Kúpele Číž

Kúpele Číž

Pri kopaní studne v obci Číz v 60. rokoch 19. stor. bol objavený liečivý jódo-bromový prameň. Dnes sa tu liečia choroby svalstva, kĺbov a chrbtice.
Gotická cesta

Gotická cesta

Gotická cesta je trasa vedúca celým Slovenskom od Spiša až po Gemer, našim okresom vedie jej Južná vetva.
Teriakovský mlyn

Teriakovský mlyn

Teriakovský mlyn z roku 1800 je na Slovensku ojedinelý, pretože je v gréckom štýle. Na pohon využíval horizontálne uložené koleso, čo je u nás raritou. 
Hrad Šomoška

Hrad Šomoška

Hrad Šomoška je zrúcanina hradu v chotári obce Šiatorská Bukovinka v okrese Lučenec, v bezprostrednej blízkosti slovensko-maďarskej štátnej hranice nad maďarskou obcou Somoskő.
Hradné múzeum vo Fiľakove

Hradné múzeum vo Fiľakove

Hradné múzeum organizuje krátkodobé výstavy tak v tzv. galérii Mestského vlastivedného múzea, ako aj na najvyšších dvoch poschodiach Bebekovej bašty.
Kaštieľ Betliar

Kaštieľ Betliar

Kaštieľ Betliar je jeden z najkrajších slovenských kaštieľov a nachádza sa v obci Betliar v regióne Gemer.
Krásna hôrka

Krásna hôrka

Neďaleko od Rožňavy sa na vŕšku pod podhradskou obcou rozprestiera hrad Krásna Hôrka. Prvá zmienka o ňom pochádza z roku 1333.
Jaskyňa Domica

Jaskyňa Domica

"Pýcha Gemera" jaskyňa Domica, ktorá ponúka i turistami vyhľadávanú a atraktívnu plavbu vo svojich podzemných priestoroch, leží v juhozápadnej časti Slovenského krasu na Silickej planine.
Národný park Muránska Planina

Národný park Muránska Planina

Na Muránskej planine a v jej okolí sa už pár storočí snúbi krása prírody s tvorivou činnosťou človeka.
Pešia turistika

Pešia turistika

Náučný chodník, dlhý 2570 m, má začiatok v dedinke Drienčany pri pamätníku P. Dobšinského. Je označený v teréne tabuľami, číslami a textom.
Cykloturistika

Cykloturistika

Pre všetkých, ktorí chcú aktívne tráviť voľný čas na bicykli.